Μέγεθος Γραμματοσειράς: A- A+

ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2016

*******************ΝΕΟ*******************

Αθήνα, 01/2/2016

Λόγω της στάσης εργασίας στα ΜΜΜ (λεωφορεία, τρόλεϊ, μετρό, ηλεκτρικός σιδηρόδρομος και τραμ) την Τρίτη 2 Φεβρουαρίου ,από τις 11.00 – 16.00, το σεμινάριο προετοιμασίας φοιτητών για πρακτική άσκηση αναβάλλεται για την επόμενη εβδομάδα και συγκεκριμένα την Τρίτη 9 Φεβρουαρίου και την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου 2016 στην αίθουσα Δ12.

*************************************************

Το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης ΟΠΑ σε συνεργασία με το Γραφείο Διασύνδεσης ΟΠΑ διοργανώνουν σεμινάριο προετοιμασίας για όσους φοιτητές θα συμμετάσχουν στο πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης κατά το εαρινό εξάμηνο Ακαδημαϊκού Έτους 2015 -2016.

Τόπος Διεξαγωγής: Αίθουσα Δ12 κτίριο Δεριγνύ 12, 1ος όροφος (πάνω από ΕΛΤΑ)!

Ώρες: 11.00 – 15.00 (Απαραίτητο να βρίσκεστε στην αίθουσα 10 λεπτά πριν την έναρξη του σεμιναρίου)

Θεματολογία Σεμιναρίου (οποιαδήποτε μέρα και να επιλέξετε):

•          Ενημέρωση για το πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης του ΟΠΑ

•          Ολοκληρωμένο Βιογραφικό Σημείωμα

•          Συνέντευξη επιλογής – τεχνικές έκφρασης & πρωτόκολλο συμπεριφοράς

•          Ομαλή & αποτελεσματική ένταξη στο εργασιακό περιβάλλον

Σημείωση: Οι φοιτητές που θα παρακολουθήσουν το σεμινάριο είναι απαραίτητο να έχουν μαζί τους εκτυπωμένο το έγγραφο «Βιογραφικό Σημείωμα».

Οι αιτήσεις συμμετοχής γίνονται ηλεκτρονικά έως την Παρασκευή 06/02/2016.

Περισσότερες πληροφορίες στον ιστότοπο του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης http://internship.aueb.gr/news.php

**********************************************

ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2016

Το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης ΟΠΑ σε συνεργασία με το Γραφείο Διασύνδεσης ΟΠΑ διοργανώνουν την Τρίτη 9 Φεβρουαρίου και την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου 2016 σεμινάριο προετοιμασίας για όσους φοιτητές θα συμμετάσχουν στο πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης κατά το εαρινό εξάμηνο Ακαδημαϊκού Έτους 2015 -2016.

Τόπος Διεξαγωγής: Αίθουσα Δ12 κτίριο Δεριγνύ 12, 1ος όροφος (πάνω από ΕΛΤΑ)!

Η συμμετοχή στο σεμινάριο είναι προαιρετική αλλά κρίνεται αναγκαία η παρακολούθησή του. Η θεματολογία του σεμιναρίου είναι ιδιαίτερα χρήσιμη και θα βοηθήσει σημαντικά τους φοιτητές τόσο στην σωστή δόμηση του βιογραφικού σημειώματος όσο και στην πληρέστερη προετοιμασία για τη συνέντευξη επιλογής.

Θεματολογία Σεμιναρίου:

•          Ενημέρωση για το πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης του Ο.Π.Α.

•          Ολοκληρωμένο Βιογραφικό Σημείωμα

•          Συνέντευξη επιλογής – τεχνικές έκφρασης & πρωτόκολλο συμπεριφοράς

•          Ομαλή & αποτελεσματική ένταξη στο εργασιακό περιβάλλον

Οι αιτήσεις συμμετοχής γίνονται ηλεκτρονικά έως τη Παρασκευή 06/02/2016.

Αναρτήθηκε: Παρασκευή, 22 Ιανουαρίου 2016